Moti në Ferizaj

12 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
15:00
Me diell
23°
0
28%
5 m/s - 4.6
18:00
I kthjellët
17°
0
53.2%
4 m/s - 3.8
21:00
I kthjellët
14°
0
77.6%
2 m/s - 2.1
00:00
I kthjellët
13°
0
82.9%
2 m/s - 1.7

Premierliga Angleze do të përdorë teknologjinë e pozicionit jashtë loje gjysmë të automatizuar

2024-04-12 09:29:57
13 Prill E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
15°
0
75.2%
1 m/s - 1.4
12:00
Pjesërisht me re
22°
0
40.2%
4 m/s - 3.7
18:00
I kthjellët
17°
0
50.7%
4 m/s - 3.6
00:00
I kthjellët
13°
0
57.6%
2 m/s - 1.6
14 Prill E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
15°
0
59.3%
1 m/s - 0.9
12:00
Me diell
25°
0
28%
2 m/s - 1.9
18:00
I kthjellët
17°
0
38.7%
2 m/s - 2.4
00:00
I kthjellët
13°
0
43.4%
1 m/s - 1.2
15 Prill E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Me diell
18°
0
38.1%
1 m/s - 1.4
12:00
Pjesërisht me re
27°
0
17.8%
4 m/s - 4
18:00
I kthjellët
19°
0
42.8%
4 m/s - 4
00:00
Pjesërisht me re
13°
0
53.6%
2 m/s - 2.1
16 Prill E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
17°
0
48.9%
1 m/s - 0.8
12:00
Reshje të lehta shiu
26°
0.9
28.9%
3 m/s - 3
18:00
Pjesërisht me re
17°
0
64.1%
3 m/s - 2.5
00:00
Pjesërisht me re
14°
0.3
78.3%
1 m/s - 0.8
17 Prill E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me shi
15°
0.6
74.3%
0 m/s - 0.1
12:00
Shi
20°
4.4
38.6%
4 m/s - 3.6
18:00
Pjesërisht me shi
11°
0.7
83.7%
8 m/s - 7.6
00:00
Pothuajse i kthjellët
9°
0
49.6%
8 m/s - 7.7
18 Prill E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
I kthjellët
9°
0
58.5%
5 m/s - 5.3
12:00
Me diell
15°
0
30.4%
6 m/s - 6.2
18:00
Pjesërisht me re
10°
0
46.8%
5 m/s - 4.5
00:00
Pjesërisht me re
7°
0
57.3%
0 m/s - 0.4
19 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
8°
1.1
66%
1 m/s - 0.8
12:00
Shi
15°
2.4
41.5%
3 m/s - 3.3
18:00
Pothuajse i kthjellët
9°
0
72.7%
2 m/s - 2.1
00:00
Pjesërisht me re
3°
0
91.6%
1 m/s - 0.9
20 Prill E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
7°
0.2
70.8%
1 m/s - 0.6
12:00
Shi
13°
1.9
50.3%
2 m/s - 1.7
18:00
Shi i madh
10°
10
87%
2 m/s - 1.5
00:00
Shi i madh
8°
9.6
95.5%
0 m/s - 0.2
21 Prill E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi i madh
8°
12.9
95.9%
2 m/s - 1.5
12:00
Shi i madh
7°
7.4
93.2%
4 m/s - 3.5
18:00
Pjesërisht me re
7°
0.2
95.4%
2 m/s - 2.2

Ferizaj

Ferizaj është qytet në pjesën jugore të Kosovë. Po ashtu Ferizaj është qendër e komunës dhe rajonit me të njëjtin emër. Një ndër faktorët më të rëndësishëm nga e kaluara historike për formimin e qytetit të Ferizajt dhe të zhvillimint ekonomik të tijë, është padyshim ndërtimi i vijës hekurudhore (1873) dhe stacionit hekurudhorë, linjë kjo shumë e rëndësishme për transportimin e udhëtarëve dhe të mallrave, që një kohësisht ndikoi shumë në ndryshimin e fizionomisë së vendbanimit shëndrruar atë në qytet.