Moti në Vjenë

28 Maj E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
18:00
Pothuajse i kthjellët
19°
0
2 m/s - 1.8
21:00
Pjesërisht me re
15°
0
3 m/s - 3.2
00:00
Pjesërisht me re
13°
0
3 m/s - 2.7

Si parashihet të jetë moti në Zvicër?

2023-05-28 15:26:37
29 Maj E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
15°
0
4 m/s - 3.7
12:00
Me diell
22°
0
4 m/s - 3.8
18:00
Pothuajse i kthjellët
19°
0
3 m/s - 2.8
00:00
Pjesërisht me re
13°
0
3 m/s - 2.8
30 Maj E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
16°
0
4 m/s - 3.8
12:00
Pothuajse i kthjellët
22°
0
5 m/s - 5.3
18:00
Pothuajse i kthjellët
19°
0
5 m/s - 4.6
00:00
Pjesërisht me re
14°
0
4 m/s - 3.5
31 Maj E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
16°
0
3 m/s - 3.2
12:00
Me diell
23°
0
3 m/s - 3.1
18:00
Pothuajse i kthjellët
20°
0
3 m/s - 2.7
00:00
I kthjellët
14°
0
2 m/s - 1.9
01 Qershor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
17°
0
2 m/s - 1.7
12:00
Pothuajse i kthjellët
24°
0
2 m/s - 2.2
18:00
Pothuajse i kthjellët
21°
0
2 m/s - 1.6
00:00
I kthjellët
16°
0
2 m/s - 1.7
02 Qershor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Shi
19°
1.4
2 m/s - 1.5
12:00
Reshje të lehta shiu
23°
0.6
2 m/s - 1.7
18:00
Pjesërisht me re
21°
0
3 m/s - 3.1
00:00
I kthjellët
15°
0
3 m/s - 3.3
03 Qershor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
15°
0
4 m/s - 3.6
12:00
Me diell
21°
0
5 m/s - 4.5
18:00
I kthjellët
17°
0
3 m/s - 3.4
00:00
Pothuajse i kthjellët
11°
0
2 m/s - 2.2
04 Qershor E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
13°
0
2 m/s - 1.8
12:00
Me diell
21°
0
2 m/s - 1.8
18:00
I kthjellët
19°
0
2 m/s - 1.8
00:00
Pjesërisht me re
14°
0
2 m/s - 1.6
05 Qershor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
15°
0
1 m/s - 1.3
12:00
Pjesërisht me re
23°
0
3 m/s - 3.1
18:00
Pjesërisht me re
19°
0
3 m/s - 2.5
00:00
I kthjellët
12°
0
2 m/s - 2.3
06 Qershor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
17°
0
0 m/s - 0.4
12:00
Pothuajse i kthjellët
24°
0
0 m/s - 0.4
18:00
Pothuajse i kthjellët
21°
0
1 m/s - 0.9

Vjenë

Viena është kryeqyteti i Austrisë dhe poashtu një shtet federal (gjermanisht Bundesland). Më 2011 Viena kishte mbi 1.700.000 banorë dhe është pra qyteti me popullsinë më të madhe në Austri. Në Vienë e kanë qendrën shumë organizata ndërkombëtare si OPEC, OSBE, ONEA dhe OKB (përkrah New York-ut dhe Gjenevës).