Moti në Londër

27 Maj E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
12:00
Pothuajse i kthjellët
17°
0
4 m/s - 4.4
18:00
Pjesërisht me re
18°
0
5 m/s - 4.7
00:00
Pjesërisht me re
9°
0
2 m/s - 2.1

Sytë nga qielli, asteroidi më i madh i vitit do të kalojë afër Tokës sot

2022-05-27 12:14:26
28 Maj E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
10°
0
3 m/s - 3.4
12:00
Pjesërisht me re
16°
0
4 m/s - 3.6
18:00
Pjesërisht me re
15°
0
6 m/s - 5.5
00:00
Pothuajse i kthjellët
9°
0
2 m/s - 2.1
29 Maj E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Reshje të lehta shiu
9°
0.6
4 m/s - 3.6
12:00
Pjesërisht me re
14°
0.3
5 m/s - 5.3
18:00
Pothuajse i kthjellët
12°
0
5 m/s - 4.8
00:00
I kthjellët
6°
0
2 m/s - 1.9
30 Maj E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
7°
0.1
1 m/s - 0.7
12:00
Pjesërisht me re
14°
0
3 m/s - 2.8
18:00
Pjesërisht me re
14°
0
4 m/s - 3.5
00:00
Pjesërisht me re
8°
0
2 m/s - 1.8
31 Maj E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Shi
9°
1.1
2 m/s - 2
12:00
Pothuajse i kthjellët
15°
0.4
5 m/s - 4.7
18:00
Me diell
16°
0
5 m/s - 4.7
00:00
I kthjellët
8°
0
2 m/s - 1.9
01 Qershor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
9°
0
0 m/s - 0.2
12:00
Pjesërisht me re
20°
0
2 m/s - 2.2
18:00
Pjesërisht me shi
20°
0.7
4 m/s - 3.6
00:00
Shi
14°
4.5
4 m/s - 3.6
02 Qershor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me shi
14°
0.6
2 m/s - 2
12:00
Pjesërisht me shi
20°
0.9
3 m/s - 2.5
18:00
Pjesërisht me re
20°
0
3 m/s - 3.2
00:00
I kthjellët
13°
0
2 m/s - 1.7
03 Qershor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
12°
0
2 m/s - 1.7
12:00
Pjesërisht me re
19°
0.4
1 m/s - 1.2
18:00
Pjesërisht me shi
19°
0.9
2 m/s - 1.6
00:00
Shi
14°
2.5
5 m/s - 5.4
04 Qershor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Shi i madh
12°
11.1
6 m/s - 5.8
12:00
Shi
14°
1.1
7 m/s - 7
18:00
Pjesërisht me re
14°
0
7 m/s - 7.2
00:00
Pjesërisht me re
11°
0
6 m/s - 6.3
05 Qershor E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
11°
0
6 m/s - 6.3
12:00
Pjesërisht me re
16°
0
8 m/s - 8.1
18:00
Pjesërisht me re
13°
0
8 m/s - 8.2
00:00
9°
7 m/s - 6.5

Londër

Londra është kryeqyteti i Britanisë së madhe. Londra është një nga qytetet më të zhvilluara në botë dhe gjithashtu vizitohet nga shumë turistë sepse aty ndodhen shumë ndërtesa dhe vënde interesante si: Shtëpia e Parlamentit, Kulla e Londrës, Pallati Mbretëror etj.