Moti në Shtutgart

20 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
15-18
Cloudy I vrenjtur
6°
1 m/s - lindje
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
4°
1 m/s - lindje-verilindje
21 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
2°
1 m/s - lindje-juglindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
1°
1 m/s - jug
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
0 m/s - jug-juglindje
18-24
Fair Pothuajse i kthjellët
4°
0 m/s - jugperëndim
22 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
-1°
1 m/s - jug
06-12
Cloudy I vrenjtur
0°
1 m/s - jug
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
1 m/s - lindje-juglindje
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
4°
2 m/s - lindje
23 Nëntor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
0°
1 m/s - juglindje
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
4°
2 m/s - lindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
2 m/s - lindje
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
2 m/s - jug-juglindje
24 Nëntor E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
5°
2 m/s - jugperëndim
07-13
Fair Pothuajse i kthjellët
1°
1 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
0 m/s - lindje-verilindje
19-01
Cloudy I vrenjtur
6°
1 m/s - lindje-verilindje
25 Nëntor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
3°
2 m/s - jug
07-13
Light rain Shi
5°
<1 mm
3 m/s - jug
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
<1 mm
3 m/s - jug
19-01
Rain showers Shi
9°
1 mm
4 m/s - jug-jugperëndim
26 Nëntor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Rain Shi
8°
1 mm
4 m/s - jug-jugperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
<1 mm
3 m/s - jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
<1 mm
5 m/s - perëndim-jugperëndim
19-01
Cloudy I vrenjtur
6°
2 m/s - jug-jugperëndim
27 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
5°
<1 mm
2 m/s - jug
07-13
Rain Shi
8°
2 mm
3 m/s - jug
13-19
Rain Shi
10°
4 mm
6 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Rain Shi
11°
3 mm
5 m/s - jug-jugperëndim
28 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Light rain Shi
11°
<1 mm
5 m/s - jug-jugperëndim
07-13
Rain Shi
11°
4 mm
5 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Heavy rain Shi i madh
11°
8 mm
2 m/s - jugperëndim
19-01
Rain showers Shi
9°
1 mm
3 m/s - jugperëndim
29 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Fair Pothuajse i kthjellët
8°
5 m/s - jugperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
<1 mm
3 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
<1 mm
4 m/s - jugperëndim

Shtutgart

Shtutgarti është kryeqyteti i shtetit gjerman të Baden-Württemberg në Gjermaninë jugperëndimore. Qyteti shtrihet në mes të Pyjeve të Zezë dhe Alpet Swabian në të ashtuquajturën gondolë Stuttgart, e cila përbëhet nga luginat e një numri të lumenjve dhe lumenjve që rrjedhin në lumë Neckar. Qyteti ka rreth 600,000 banorë, dhe është qyteti kryesor për një zonë metropolitane me mbi 3 milionë banorë.