Moti në Selanik

20 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
17-18
Rain Shi
18°
<1 mm
4 m/s - juglindje
18-24
Rain showers Shi
18°
2 mm
4 m/s - lindje-juglindje
21 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Rain Shi
15°
1 mm
1 m/s - veri-veriperëndim
06-12
Rain Shi
15°
3 mm
1 m/s - veriperëndim
12-18
Cloudy I vrenjtur
17°
<1 mm
2 m/s - veri-veriperëndim
18-24
Fog Mjegull
16°
1 m/s - veri
22 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fog Mjegull
14°
1 m/s - veri
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
2 m/s - veri
12-18
Clear sky I kthjellët
17°
3 m/s - veri-veriperëndim
18-24
Cloudy I vrenjtur
15°
1 m/s - lindje-verilindje
23 Nëntor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
14°
<1 mm
2 m/s - lindje-verilindje
08-14
Light rain Shi
13°
<1 mm
1 m/s - veri
14-20
Rain Shi
15°
2 mm
1 m/s - lindje-verilindje
20-02
Rain Shi
14°
2 mm
1 m/s - lindje
24 Nëntor E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Light rain showers Reshje të lehta shiu
13°
<1 mm
0 m/s - veri-veriperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
<1 mm
1 m/s - lindje-verilindje
14-20
Light rain Shi
15°
<1 mm
3 m/s - lindje-verilindje
20-02
Cloudy I vrenjtur
15°
<1 mm
3 m/s - lindje
25 Nëntor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Rain Shi
15°
4 mm
7 m/s - lindje-verilindje
08-14
Heavy rain Shi i madh
14°
12 mm
7 m/s - verilindje
14-20
Rain Shi
14°
2 mm
4 m/s - veri-verilindje
20-02
Cloudy I vrenjtur
14°
<1 mm
2 m/s - veri-veriperëndim
26 Nëntor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
2 m/s - veri
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
13°
1 m/s - verilindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
2 m/s - jug-jugperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
1 m/s - lindje-juglindje
27 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
<1 mm
1 m/s - lindje-verilindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
1 m/s - veri-verilindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
1 m/s - jugperëndim
20-02
Cloudy I vrenjtur
15°
1 m/s - lindje
28 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
13°
<1 mm
1 m/s - verilindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
0 m/s - veri-veriperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
2 m/s - jugperëndim
20-02
Cloudy I vrenjtur
15°
1 m/s - lindje
29 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
12°
1 m/s - verilindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
0 m/s - veriperëndim
14-20
Fair Pothuajse i kthjellët
17°
1 m/s - jug-jugperëndim

Selanik

Selaniku është i qyteti i dytë më i madh në Greqi dhe kryeqyteti i rajonit të Maqedonisë Qendrore, si dhe kryeqytet i Administratës së decentralizuar të Maqedonisë dhe Thrakisë. Selaniku është qendra e dytë më e madhe ekonomike, industriale, tregtare dhe politike e Greqisë.