Moti në Romë

20 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
15-18
Fair Pothuajse i kthjellët
15°
2 m/s - jug-jugperëndim
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
<1 mm
2 m/s - jug-juglindje
21 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Light rain Shi
10°
<1 mm
2 m/s - lindje-juglindje
06-12
Rain Shi
10°
1 mm
2 m/s - juglindje
12-18
Rain Shi
14°
1 mm
3 m/s - jug-juglindje
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
<1 mm
2 m/s - juglindje
22 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Rain showers Shi
10°
1 mm
3 m/s - lindje-juglindje
06-12
Light rain Shi
11°
<1 mm
3 m/s - juglindje
12-18
Light rain showers Reshje të lehta shiu
16°
<1 mm
4 m/s - jug-juglindje
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
<1 mm
3 m/s - juglindje
23 Nëntor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
4 m/s - juglindje
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
4 m/s - lindje-juglindje
13-19
Cloudy I vrenjtur
18°
7 m/s - juglindje
19-01
Rain Shi
15°
2 mm
2 m/s - lindje-juglindje
24 Nëntor E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Rain Shi
13°
2 mm
3 m/s - lindje-juglindje
07-13
Light rain Shi
11°
<1 mm
3 m/s - veri-verilindje
13-19
Cloudy I vrenjtur
15°
<1 mm
4 m/s - veri-verilindje
19-01
Cloudy I vrenjtur
14°
4 m/s - veri
25 Nëntor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
3 m/s - veri-verilindje
07-13
Clear sky I kthjellët
11°
2 m/s - verilindje
13-19
Fair Pothuajse i kthjellët
19°
0 m/s - verilindje
19-01
Cloudy I vrenjtur
13°
1 m/s - jug-jugperëndim
26 Nëntor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
13°
<1 mm
1 m/s - juglindje
07-13
Light rain showers Reshje të lehta shiu
13°
<1 mm
1 m/s - jug
13-19
Rain showers Shi
17°
1 mm
4 m/s - jug
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
2 m/s - juglindje
27 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
1 m/s - lindje-juglindje
07-13
Cloudy I vrenjtur
12°
1 m/s - lindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
<1 mm
6 m/s - jug-juglindje
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
4 m/s - jug-juglindje
28 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Fair Pothuajse i kthjellët
16°
5 m/s - jug-juglindje
07-13
Fair Pothuajse i kthjellët
16°
6 m/s - jug-juglindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
7 m/s - jug-juglindje
19-01
Fair Pothuajse i kthjellët
16°
6 m/s - jug-juglindje
29 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Fair Pothuajse i kthjellët
16°
6 m/s - jug-juglindje
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
5 m/s - jug-juglindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
4 m/s - jug-jugperëndim

Romë

Roma është kryeqyteti i Italisë, kryeqyteti i rajonit Lacio dhe kryeqendra e Provincës së Romës. Me mbi 2.900.000 banorë në 1,285.3 km2 (496,3 sq mi), ajo është edhe qyteti më i madh dhe më i populluar i vendit. Qyteti është i vendosur në pjesën qendrore-perëndimore të gadishullit italian, në lumin Tiber.