Moti në Paris

20 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
16-18
Fair Pothuajse i kthjellët
6°
4 m/s - lindje-juglindje
18-24
Clear sky I kthjellët
4°
4 m/s - lindje-juglindje
21 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
1°
2 m/s - lindje-juglindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
2°
2 m/s - juglindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
3 m/s - jug-juglindje
18-24
Cloudy I vrenjtur
7°
<1 mm
2 m/s - jug-juglindje
22 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
7°
4 m/s - jug-juglindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
3 m/s - jug-juglindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
5 m/s - juglindje
18-24
Cloudy I vrenjtur
9°
5 m/s - lindje-juglindje
23 Nëntor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
9°
<1 mm
6 m/s - lindje-juglindje
07-13
Rain Shi
9°
1 mm
5 m/s - lindje-juglindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
4 m/s - juglindje
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
3 m/s - jug-juglindje
24 Nëntor E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
3 m/s - jugperëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
4°
2 m/s - jug
13-19
Cloudy I vrenjtur
10°
5 m/s - jug
19-01
Rain showers Shi
10°
4 mm
6 m/s - jug-juglindje
25 Nëntor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Light rain showers Reshje të lehta shiu
9°
<1 mm
7 m/s - jug
07-13
Rain showers Shi
10°
3 mm
6 m/s - jug
13-19
Rain showers Shi
13°
1 mm
6 m/s - jugperëndim
19-01
Fair Pothuajse i kthjellët
10°
4 m/s - jugperëndim
26 Nëntor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
5 m/s - jugperëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
9°
4 m/s - jugperëndim
13-19
Cloudy I vrenjtur
12°
5 m/s - jugperëndim
19-01
Cloudy I vrenjtur
9°
<1 mm
2 m/s - jug
27 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Heavy rain Shi i madh
10°
8 mm
4 m/s - juglindje
07-13
Rain showers Shi
13°
2 mm
6 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
8 m/s - jugperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
9 m/s - jugperëndim
28 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Fair Pothuajse i kthjellët
11°
8 m/s - jugperëndim
07-13
Fair Pothuajse i kthjellët
10°
<1 mm
6 m/s - jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
<1 mm
6 m/s - jugperëndim
19-01
Light rain Shi
10°
<1 mm
5 m/s - jugperëndim
29 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
8°
4 m/s - jugperëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
8°
<1 mm
4 m/s - jugperëndim
13-19
Light rain Shi
11°
<1 mm
5 m/s - jugperëndim

Paris

Parisi është kryeqyteti i shtetit të Francës dhe krahinës së Île-de-France (ishulli i Francës) dhe qyteti më i madh i Francës. Në tekstet e moçme latine Parisi emërohet edhe Lutetia apo Lutezia. Lumi Sena e ndan qytetin në një dy pjesë. Pjesa veriore dhe pjesa jugore (rive gauche „bregu i majtë“). Parisi zyrtarisht numëron 2.138.551 banorë.