Moti në Nju Jork

20 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
09-12
Cloudy I vrenjtur
5°
4 m/s - veri-veriperëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
5 m/s - veri-veriperëndim
18-24
Fair Pothuajse i kthjellët
4°
2 m/s - veri-veriperëndim
21 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
3°
4 m/s - veri-veriperëndim
06-12
Clear sky I kthjellët
2°
2 m/s - veriperëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
2 m/s - veriperëndim
18-24
Cloudy I vrenjtur
7°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
22 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
6°
4 m/s - jugperëndim
06-12
Cloudy I vrenjtur
7°
5 m/s - jugperëndim
12-18
Cloudy I vrenjtur
14°
6 m/s - perëndim-jugperëndim
18-24
Clear sky I kthjellët
8°
7 m/s - veriperëndim
23 Nëntor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Clear sky I kthjellët
1°
5 m/s - veriperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
-1°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
13-19
Cloudy I vrenjtur
7°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
19-01
Rain Shi
5°
1 mm
3 m/s - jug-jugperëndim
24 Nëntor E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Heavy rain Shi i madh
4°
14 mm
1 m/s - verilindje
07-13
Cloudy I vrenjtur
5°
<1 mm
5 m/s - veri-verilindje
13-19
Rain Shi
7°
1 mm
5 m/s - veriperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
5 m/s - perëndim-veriperëndim
25 Nëntor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Fair Pothuajse i kthjellët
3°
5 m/s - perëndim-veriperëndim
07-13
Clear sky I kthjellët
2°
4 m/s - perëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
3 m/s - perëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
4°
3 m/s - perëndim
26 Nëntor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Clear sky I kthjellët
1°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
2°
0 m/s - juglindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
2 m/s - jug
19-01
Fair Pothuajse i kthjellët
7°
2 m/s - jug
27 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
4°
1 m/s - perëndim
07-13
Heavy rain Shi i madh
9°
6 mm
4 m/s - jug
13-19
Light rain showers Reshje të lehta shiu
11°
<1 mm
7 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Fair Pothuajse i kthjellët
6°
8 m/s - perëndim
28 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Clear sky I kthjellët
4°
6 m/s - perëndim
07-13
Clear sky I kthjellët
3°
5 m/s - perëndim
13-19
Clear sky I kthjellët
7°
8 m/s - perëndim-veriperëndim
19-01
Fair Pothuajse i kthjellët
4°
4 m/s - perëndim-veriperëndim
29 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
1°
4 m/s - perëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
2°
3 m/s - perëndim-veriperëndim

Nju Jork

New York City, shkurt New York (shkurtesa: NYC ose NY), zyrtarisht Qyteti i Nju Jorkut (City of New York) për ta dalluar atë nga shteti i Nju Jorkut, në të cilin bën pjesë, është qyteti më i populluar në Shtetet e Bashkuara dhe qendra e zonës metropolitane të Nju Jorkut, porta krysore për emigracionin e ligjshëm në Shtetet e Bashkuara dhe një nga aglomeratët urbanë më të populluar në botë. Nju Jorku ushtron një ndikim të rëndësishëm në tregëti, financë, media, art, modë, kërkime shkencore, teknologji, arsim dhe argëtim. Në Nju Jork e ka selinë Organizata e Kombeve të Bashkuara, duke e bërë Nju Jorkun një qendër të rëndësishme për diplomacinë ndërkombëtare dhe kryeqytetin kulturor dhe financiar të botës.