Moti në Frankfurt

20 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
16-18
Cloudy I vrenjtur
4°
2 m/s - lindje-verilindje
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
3°
1 m/s - verilindje
21 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
2°
2 m/s - verilindje
06-12
Cloudy I vrenjtur
2°
1 m/s - lindje-verilindje
12-18
Cloudy I vrenjtur
6°
0 m/s - lindje-verilindje
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
5°
1 m/s - veri
22 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
1°
1 m/s - lindje
06-12
Fog Mjegull
1°
<1 mm
1 m/s - jug
12-18
Cloudy I vrenjtur
4°
1 m/s - lindje-verilindje
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
4°
3 m/s - lindje-verilindje
23 Nëntor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
3°
2 m/s - lindje-verilindje
07-13
Cloudy I vrenjtur
5°
4 m/s - lindje-verilindje
13-19
Cloudy I vrenjtur
10°
3 m/s - lindje-verilindje
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
2 m/s - verilindje
24 Nëntor E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
4°
1 m/s - lindje-verilindje
07-13
Cloudy I vrenjtur
2°
2 m/s - jugperëndim
13-19
Cloudy I vrenjtur
9°
3 m/s - jugperëndim
19-01
Cloudy I vrenjtur
6°
2 m/s - juglindje
25 Nëntor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
5°
1 m/s - lindje
07-13
Light rain Shi
5°
<1 mm
0 m/s - lindje-verilindje
13-19
Rain Shi
9°
1 mm
5 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
<1 mm
5 m/s - jug-jugperëndim
26 Nëntor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
<1 mm
4 m/s - jug-jugperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
<1 mm
4 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
5 m/s - jugperëndim
19-01
Cloudy I vrenjtur
8°
3 m/s - jug-jugperëndim
27 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
6°
<1 mm
2 m/s - jug
07-13
Heavy rain Shi i madh
7°
10 mm
1 m/s - lindje
13-19
Light rain showers Reshje të lehta shiu
10°
<1 mm
5 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
<1 mm
6 m/s - jug-jugperëndim
28 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
11°
<1 mm
6 m/s - jug-jugperëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
12°
<1 mm
6 m/s - jugperëndim
13-19
Cloudy I vrenjtur
12°
<1 mm
5 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
<1 mm
4 m/s - jug-jugperëndim
29 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Rain showers Shi
9°
1 mm
5 m/s - jugperëndim
07-13
Rain showers Shi
8°
1 mm
5 m/s - jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
<1 mm
6 m/s - perëndim-jugperëndim

Frankfurt

Frankfurti mbi Main (gjerm. Frankfurt am Main) (ital. Francoforte sul Meno) është një qytet në jugperëndim të Gjermanisë dhe gjendet në qendër të zonave me të rëndesishme ekonomike të vendit. Ai është qyteti më i madh i landit të Hesenit. Me mbi 660.000 banorë Frankfurti radhitet për nga madhësia e qyteteve gjermane në vendin e pestë pas Berlinit, Hamburgut, Mynihut dhe Këlnit.