Moti në Dortmund

20 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
15-18
Cloudy I vrenjtur
5°
2 m/s - lindje-verilindje
18-24
Fair Pothuajse i kthjellët
3°
3 m/s - lindje-verilindje
21 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
-2°
1 m/s - lindje
06-12
Cloudy I vrenjtur
1°
2 m/s - lindje
12-18
Cloudy I vrenjtur
6°
2 m/s - lindje
18-24
Cloudy I vrenjtur
4°
<1 mm
1 m/s - lindje-juglindje
22 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
5°
<1 mm
2 m/s - jug-juglindje
06-12
Cloudy I vrenjtur
6°
<1 mm
2 m/s - jug-juglindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
2 m/s - jug-juglindje
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
5°
2 m/s - juglindje
23 Nëntor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
3°
2 m/s - lindje
07-13
Cloudy I vrenjtur
4°
2 m/s - lindje-verilindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
3 m/s - verilindje
19-01
Clear sky I kthjellët
4°
1 m/s - lindje-verilindje
24 Nëntor E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Fair Pothuajse i kthjellët
2°
2 m/s - juglindje
07-13
Fair Pothuajse i kthjellët
4°
2 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
4 m/s - jugperëndim
19-01
Cloudy I vrenjtur
7°
4 m/s - jug
25 Nëntor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Light rain Shi
7°
<1 mm
5 m/s - jug
07-13
Rain Shi
9°
2 mm
6 m/s - jug-juglindje
13-19
Rain Shi
10°
2 mm
7 m/s - jug
19-01
Rain showers Shi
10°
1 mm
6 m/s - jug-jugperëndim
26 Nëntor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Rain showers Shi
8°
1 mm
4 m/s - jug-jugperëndim
07-13
Rain showers Shi
8°
1 mm
6 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
<1 mm
7 m/s - jugperëndim
19-01
Fair Pothuajse i kthjellët
8°
5 m/s - jugperëndim
27 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
3 m/s - jug
07-13
Heavy rain Shi i madh
7°
6 mm
3 m/s - juglindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
7 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Fair Pothuajse i kthjellët
11°
7 m/s - jug-jugperëndim
28 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Fair Pothuajse i kthjellët
12°
<1 mm
9 m/s - jug-jugperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
<1 mm
8 m/s - jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
<1 mm
8 m/s - jugperëndim
19-01
Light rain showers Reshje të lehta shiu
9°
<1 mm
5 m/s - jugperëndim
29 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Rain Shi
9°
1 mm
6 m/s - jugperëndim
07-13
Light rain showers Reshje të lehta shiu
7°
<1 mm
5 m/s - jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
<1 mm
6 m/s - jugperëndim

Dortmund

Dortmundi është një qytet në perëndim të Gjermanisë dhe gjendet në zonën e Ruhrit. Ai është qyteti dhe qendra tregtare e ekonomike më e madhe e Westfalenit dhe i përket landit të Nordrhein-Westfalenit.