Moti në Cyrih

23 Maj E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
18:00
Pjesërisht me re
14°
0
76.4%
1 m/s - 0.5
21:00
Pjesërisht me re
11°
0
84.1%
2 m/s - 1.5
00:00
Mjegull
9°
0
91.8%
1 m/s - 1.3
24 Maj E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
9°
0.3
97.2%
1 m/s - 0.7
12:00
Shi
18°
5.7
62.6%
2 m/s - 1.6
18:00
Pjesërisht me re
15°
0.1
83.9%
1 m/s - 1
00:00
Pjesërisht me re
10°
0
92.4%
2 m/s - 1.7
25 Maj E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
11°
0.4
89%
2 m/s - 1.6
12:00
Shi
18°
4.3
60.9%
1 m/s - 1.4
18:00
Pothuajse i kthjellët
14°
0.1
82.3%
1 m/s - 1.3
00:00
Mjegull
12°
0
90.3%
1 m/s - 1.3
26 Maj E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
10°
0
96.6%
1 m/s - 0.5
12:00
Pjesërisht me re
20°
0
51.5%
0 m/s - 0.1
18:00
Pjesërisht me re
19°
0
65.4%
1 m/s - 0.9
00:00
Pjesërisht me re
14°
0
82.3%
1 m/s - 0.5
27 Maj E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me shi
15°
0.6
89.3%
0 m/s - 0.4
12:00
Shi i madh
21°
12.1
62.5%
2 m/s - 1.9
18:00
Shi
15°
4.2
92.2%
2 m/s - 2
00:00
Shi i madh
13°
7
92.6%
3 m/s - 3.1
28 Maj E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me shi
11°
0.5
89.9%
3 m/s - 3
12:00
Pjesërisht me re
15°
0.4
65.8%
2 m/s - 2.1
18:00
Shi
14°
1.1
70.4%
1 m/s - 1.3
00:00
Shi
9°
1.3
95.4%
2 m/s - 1.5
29 Maj E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
10°
0.4
84.9%
0 m/s - 0.4
12:00
Pothuajse i kthjellët
16°
0
58.5%
2 m/s - 1.5
18:00
Pjesërisht me re
15°
0
68.7%
1 m/s - 0.9
00:00
I kthjellët
10°
0
82.3%
2 m/s - 1.5
30 Maj E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
11°
0
81%
1 m/s - 0.8
12:00
Pjesërisht me re
20°
0
49.9%
1 m/s - 0.6
18:00
Shi
18°
1
70.6%
2 m/s - 1.8
00:00
Shi
13°
3.1
93.7%
1 m/s - 1.3
31 Maj E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
14°
1.9
90.8%
1 m/s - 0.7
12:00
Shi i madh
18°
8
69.5%
1 m/s - 1.4
18:00
Shi
15°
4.7
93.8%
2 m/s - 2
00:00
Shi
13°
1.5
96.6%
1 m/s - 0.7
01 Qershor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me shi
13°
0.9
97.2%
1 m/s - 1.1
12:00
Shi i madh
16°
6.8
75.3%
2 m/s - 1.8
18:00
Shi
14°
2.1
88.1%
1 m/s - 1

Cyrih

Zyrihu (gjer: Zürich) është qytet më i madh në Zvicër (banorë 366.145 sipas regjistrimit të popullsisë së vitit 2004 ; hapësira e qytetit 1.091.732 km²) dhe kryeqytet i kantonit të Zürich. Qyteti është qendër tregtare dhe biznesi në Zvicer, dhe llogaritet njëri nga dy qytetet globale (krahas Zhenevës).