Moti në Berlin

8 Prill E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-06
Clear sky I kthjellët
7°
2 m/s - lindje
06-12
Clear sky I kthjellët
5°
2 m/s - lindje
12-18
Clear sky I kthjellët
16°
3 m/s - juglindje
18-24
Clear sky I kthjellët
20°
1 m/s - jug-juglindje
9 Prill E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
9°
2 m/s - jug-jugperëndim
06-12
Light rain showers Reshje të lehta shiu
7°
<1 mm
2 m/s - veriperëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
3 m/s - veriperëndim
18-24
Fair Pothuajse i kthjellët
15°
5 m/s - veri-veriperëndim
10 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
5°
2 m/s - veri-veriperëndim
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
1°
2 m/s - veri-veriperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
1 m/s - perëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
2 m/s - veriperëndim
11 Prill E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
3°
1 m/s - veri-verilindje
08-14
Cloudy I vrenjtur
5°
1 m/s - veri
14-20
Cloudy I vrenjtur
13°
1 m/s - lindje-verilindje
20-02
Cloudy I vrenjtur
9°
2 m/s - lindje
12 Prill E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
2 m/s - juglindje
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
7°
<1 mm
2 m/s - jug-juglindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
20°
2 m/s - jugperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
2 m/s - jugperëndim
13 Prill E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Light rain showers Reshje të lehta shiu
12°
<1 mm
3 m/s - jugperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
<1 mm
4 m/s - perëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
<1 mm
9 m/s - veriperëndim
20-02
Fair Pothuajse i kthjellët
5°
<1 mm
4 m/s - veri
14 Prill E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
1°
3 m/s - veriperëndim
08-14
Clear sky I kthjellët
3°
3 m/s - veriperëndim
14-20
Clear sky I kthjellët
10°
3 m/s - veriperëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
6°
2 m/s - perëndim
15 Prill E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
3°
2 m/s - perëndim
08-14
Clear sky I kthjellët
4°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
14-20
Clear sky I kthjellët
14°
3 m/s - perëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
10°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
16 Prill E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
4°
2 m/s - jug
08-14
Clear sky I kthjellët
8°
2 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
20-02
Cloudy I vrenjtur
16°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
17 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
10°
1 m/s - veri-veriperëndim

Berlin

Berlini është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Gjermanisë, si dhe një nga 16 shtetet (land) e saj. Me një popullsi prej rreth 3.7 milion, Berlini është qyteti i dytë më i populluar në Bashkimin Europian dhe zona e shtatë më e populluar urbane në Bashkimin Europian.