Moti në Antalya

8 Prill E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
2 m/s - veri-veriperëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
<1 mm
2 m/s - jug-jugperëndim
18-24
Heavy rain showers Me pikla shiu
16°
5 mm
1 m/s - jug
9 Prill E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Rain showers Shi
12°
1 mm
1 m/s - veri
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
<1 mm
1 m/s - veriperëndim
12-18
Rain showers Shi
16°
2 mm
2 m/s - jug
18-24
Rain showers Shi
15°
2 mm
0 m/s - jug
10 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
1 m/s - veri-veriperëndim
06-12
Fair Pothuajse i kthjellët
11°
1 m/s - veriperëndim
09-15
Fair Pothuajse i kthjellët
15°
<1 mm
0 m/s - veriperëndim
15-21
Fair Pothuajse i kthjellët
19°
3 m/s - jug
21-03
Clear sky I kthjellët
15°
2 m/s - veri-verilindje
11 Prill E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Clear sky I kthjellët
11°
2 m/s - veriperëndim
09-15
Clear sky I kthjellët
17°
4 m/s - veri
15-21
Clear sky I kthjellët
22°
1 m/s - lindje-juglindje
21-03
Clear sky I kthjellët
16°
2 m/s - veri-veriperëndim
12 Prill E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Clear sky I kthjellët
11°
3 m/s - veri-veriperëndim
09-15
Clear sky I kthjellët
17°
2 m/s - veri
15-21
Clear sky I kthjellët
19°
4 m/s - jug
21-03
Clear sky I kthjellët
15°
1 m/s - veri-veriperëndim
13 Prill E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Clear sky I kthjellët
11°
1 m/s - veri-veriperëndim
09-15
Clear sky I kthjellët
16°
0 m/s - veri
15-21
Clear sky I kthjellët
19°
3 m/s - jug
21-03
Clear sky I kthjellët
15°
1 m/s - veriperëndim
14 Prill E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Clear sky I kthjellët
11°
1 m/s - veri-veriperëndim
09-15
Fair Pothuajse i kthjellët
16°
0 m/s - verilindje
15-21
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
2 m/s - jug
21-03
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
3 m/s - veri
15 Prill E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
2 m/s - veri-veriperëndim
09-15
Rain showers Shi
17°
1 mm
2 m/s - veri-veriperëndim
15-21
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
<1 mm
1 m/s - veriperëndim
21-03
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
6 m/s - veri
16 Prill E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Fair Pothuajse i kthjellët
12°
8 m/s - veri-veriperëndim
09-15
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
10 m/s - veriperëndim
15-21
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
7 m/s - veri-veriperëndim
21-03
Fair Pothuajse i kthjellët
11°
6 m/s - veriperëndim
17 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Clear sky I kthjellët
8°
6 m/s - veriperëndim

Antalya

Antalya ka verë të nxehtë dhe të thatë dhe dimër të butë dhe me shi. Rreth 300 ditë të vitit është me diell. Temperatura mesatare e detit është midis 16 °C në dimër dhe 27 °C në verë. Temperatura e lartë e regjistruar ka arritur në 45 °C në korrik, ndërsa më e ulëta u regjistrua në shkurt me −4 °C.