Lajme nga Botë

Një studim tregon se ajri brenda shtëpisë tuaj është më i dëmshëm sesa ajri jashtë – ja pse!
20Nën
Një studim tregon se ajri brenda shtëpisë tuaj është më i dëmshëm sesa ajri jashtë – ja pse!

Kur dëgjoni ose lexoni për "ndotjen e ajrit", gjërat e para që ju vijnë në mendje janë...

Një front i ftohtë po lëviz përgjatë jugut të detit Adriatik dhe Jon, kërcënimi i rëndë vazhdon gjatë natës
19Nën
Një front i ftohtë po lëviz përgjatë jugut të detit Adriatik dhe Jon, kërcënimi i rëndë vazhdon gjatë natës

Nga sonte priten stuhi të mëdha përgjatë kufirit frontal, në drejtim të Ballkanit jugpe...

Australi, një grua rrezikon jetën për të shpëtuar koalan e djegur nga zjarri
19Nën
Australi, një grua rrezikon jetën për të shpëtuar koalan e djegur nga zjarri

Një grua ka arritur të shpëton një koala, e cila ishte djegur nga një zjarr i egër në A...