Moti në Vjenë

23 Prill
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
21-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
7 m/s - juglindje
24 Prill
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
6 m/s - juglindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
5 m/s - juglindje
12-18
Fair Pothuajse e qartë
21°
9 m/s - jug-juglindje
18-24
Clear sky E qartë
22°
8 m/s - jug-juglindje
25 Prill
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fair Pothuajse e qartë
16°
5 m/s - jug-juglindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
2 m/s - jug-jugperendim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
24°
2 m/s - juglindje
18-24
Clear sky E qartë
25°
6 m/s - jug
26 Prill
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
3 m/s - jug
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
0 m/s - lindje-juglindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
27°
1 m/s - lindje-juglindje
20-02
Cloudy E vrenjtur
23°
4 m/s - jug
27 Prill
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Heavy rain Shi i madh
12°
8 mm
9 m/s - perendim
08-14
Rain Shi
8°
1 mm
10 m/s - perendim
14-20
Cloudy E vrenjtur
13°
9 m/s - perendim-veriperendim
20-02
Rain showers Shi
11°
1 mm
4 m/s - perendim-veriperendim
28 Prill
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy E vrenjtur
10°
5 m/s - perendim-veriperendim
08-14
Rain Shi
9°
1 mm
6 m/s - perendim
14-20
Rain Shi
9°
1 mm
6 m/s - perendim
20-02
Cloudy E vrenjtur
7°
2 m/s - perendim-jugperendim
29 Prill
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Rain Shi
6°
1 mm
4 m/s - perendim-veriperendim
08-14
Rain Shi
6°
2 mm
5 m/s - veriperendim
14-20
Cloudy E vrenjtur
11°
6 m/s - veri-veriperendim
20-02
Heavy rain Shi i madh
9°
7 mm
5 m/s - veri-veriperendim
30 Prill
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Rain showers Shi
7°
1 mm
8 m/s - perendim-veriperendim
08-14
Cloudy E vrenjtur
9°
6 m/s - perendim-veriperendim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
5 m/s - perendim-veriperendim
20-02
Fair Pothuajse e qartë
11°
2 m/s - veri-verilindje
1 Maj
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse e qartë
10°
0 m/s - perendim-jugperendim
08-14
Cloudy E vrenjtur
10°
1 m/s - lindje-juglindje
14-20
Cloudy E vrenjtur
18°
5 m/s - juglindje
20-02
Cloudy E vrenjtur
15°
4 m/s - juglindje
2 Maj
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Rain Shi
13°
2 mm
4 m/s - jug
08-14
Heavy rain showers Bien pikëla
12°
8 mm
4 m/s - jug-juglindje
14-20
Rain showers Shi
13°
1 mm
7 m/s - perendim
20-02
Heavy rain Shi i madh
10°
5 mm
8 m/s - perendim

Vjenë

Viena është kryeqyteti i Austrisë dhe poashtu një shtet federal (gjermanisht Bundesland). Më 2011 Viena kishte mbi 1.700.000 banorë dhe është pra qyteti me popullsinë më të madhe në Austri. Në Vienë e kanë qendrën shumë organizata ndërkombëtare si OPEC, OSBE, ONEA dhe OKB (përkrah New York-ut dhe Gjenevës).

Harta Vjenë