Moti në Paris

24 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fair Pothuajse i kthjellët
19°
2 m/s - lindje-verilindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
2 m/s - lindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
26°
2 m/s - lindje-juglindje
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
29°
1 m/s - lindje-juglindje
25 Gusht E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
21°
1 m/s - lindje
06-12
Fair Pothuajse i kthjellët
17°
1 m/s - lindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
28°
0 m/s - lindje-verilindje
18-24
Clear sky I kthjellët
31°
1 m/s - verilindje
26 Gusht E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
20°
2 m/s - verilindje
06-12
Fair Pothuajse i kthjellët
19°
1 m/s - lindje-juglindje
12-18
Fair Pothuajse i kthjellët
28°
2 m/s - lindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
28°
1 m/s - lindje-verilindje
27 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse i kthjellët
21°
2 m/s - verilindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
2 m/s - lindje-verilindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
30°
1 m/s - juglindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
28°
1 m/s - jug-juglindje
28 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
1 m/s - lindje-juglindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
20°
1 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
31°
4 m/s - jugperëndim
20-02
Rain Shi
26°
2 mm
2 m/s - perëndim-jugperëndim
29 Gusht E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Light rain showers Reshje të lehta shiu
19°
<1 mm
3 m/s - veriperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
1 m/s - perëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
23°
4 m/s - perëndim-veriperëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
21°
5 m/s - veri-veriperëndim
30 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
14°
2 m/s - veriperëndim
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
13°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
14-20
Clear sky I kthjellët
22°
1 m/s - veri
20-02
Clear sky I kthjellët
21°
1 m/s - veri-verilindje
31 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
15°
1 m/s - veri-verilindje
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
14°
2 m/s - veri-verilindje
14-20
Clear sky I kthjellët
25°
2 m/s - lindje-verilindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
24°
1 m/s - lindje-juglindje
1 Shtator E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
16°
1 m/s - veri-veriperëndim
08-14
Clear sky I kthjellët
15°
1 m/s - veriperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
27°
2 m/s - veri-veriperëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
24°
4 m/s - veri-veriperëndim
2 Shtator E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
16°
2 m/s - veri
08-14
Clear sky I kthjellët
15°
2 m/s - veri

Paris

Parisi është kryeqyteti i shtetit të Francës dhe krahinës së Île-de-France (ishulli i Francës) dhe qyteti më i madh i Francës. Në tekstet e moçme latine Parisi emërohet edhe Lutetia apo Lutezia. Lumi Sena e ndan qytetin në një dy pjesë. Pjesa veriore dhe pjesa jugore (rive gauche „bregu i majtë“). Parisi zyrtarisht numëron 2.138.551 banorë.