Moti në Nju Jork

21 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
17-18
Rain showers Shi
29°
<1 mm
4 m/s - jug-jugperëndim
18-24
Rain showers Shi
29°
1 mm
4 m/s - jugperëndim
22 Gusht E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
24°
1 m/s - jugperëndim
06-12
Fair Pothuajse i kthjellët
23°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
12-18
Fair Pothuajse i kthjellët
30°
2 m/s - perëndim
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
29°
4 m/s - jug-juglindje
23 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Rain showers Shi
24°
1 mm
2 m/s - veri
06-12
Light rain Shi
22°
<1 mm
2 m/s - veri
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
24°
2 m/s - veri
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
25°
2 m/s - veri-verilindje
24 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fair Pothuajse i kthjellët
21°
4 m/s - veri
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
4 m/s - veri-verilindje
14-20
Fair Pothuajse i kthjellët
25°
3 m/s - veri
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
21°
2 m/s - veri-verilindje
25 Gusht E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse i kthjellët
19°
3 m/s - lindje-verilindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
4 m/s - veri-verilindje
14-20
Rain showers Shi
22°
1 mm
5 m/s - lindje-verilindje
20-02
Clear sky I kthjellët
18°
4 m/s - verilindje
26 Gusht E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
16°
3 m/s - veri-verilindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
4 m/s - veri-verilindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
24°
2 m/s - veri-verilindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
20°
2 m/s - jug-juglindje
27 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
2 m/s - lindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
20°
1 m/s - lindje
14-20
Clear sky I kthjellët
25°
3 m/s - jug
20-02
Clear sky I kthjellët
21°
3 m/s - jug-juglindje
28 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
19°
1 m/s - jugperëndim
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
21°
1 m/s - jugperëndim
14-20
Clear sky I kthjellët
26°
6 m/s - jug-juglindje
20-02
Light rain Shi
23°
<1 mm
4 m/s - jug-juglindje
29 Gusht E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Heavy rain Shi i madh
23°
5 mm
4 m/s - jug-jugperëndim
08-14
Light rain Shi
23°
<1 mm
3 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Rain showers Shi
26°
2 mm
0 m/s - perëndim-jugperëndim
20-02
Light rain showers Reshje të lehta shiu
23°
<1 mm
1 m/s - verilindje
30 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
2 m/s - veri
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
20°
3 m/s - veri
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
27°
1 m/s - veri
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
24°
1 m/s - jug-juglindje
31 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse i kthjellët
20°
1 m/s - perëndim

Nju Jork

New York City, shkurt New York (shkurtesa: NYC ose NY), zyrtarisht Qyteti i Nju Jorkut (City of New York) për ta dalluar atë nga shteti i Nju Jorkut, në të cilin bën pjesë, është qyteti më i populluar në Shtetet e Bashkuara dhe qendra e zonës metropolitane të Nju Jorkut, porta krysore për emigracionin e ligjshëm në Shtetet e Bashkuara dhe një nga aglomeratët urbanë më të populluar në botë. Nju Jorku ushtron një ndikim të rëndësishëm në tregëti, financë, media, art, modë, kërkime shkencore, teknologji, arsim dhe argëtim. Në Nju Jork e ka selinë Organizata e Kombeve të Bashkuara, duke e bërë Nju Jorkun një qendër të rëndësishme për diplomacinë ndërkombëtare dhe kryeqytetin kulturor dhe financiar të botës.