Moti në Mynih‎

24 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
1 m/s - lindje
06-12
Cloudy I vrenjtur
14°
2 m/s - lindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
23°
1 m/s - verilindje
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
25°
0 m/s - lindje
25 Gusht E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
1 m/s - jugperëndim
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
1 m/s - jugperëndim
12-18
Light rain showers Reshje të lehta shiu
24°
<1 mm
0 m/s - veri-veriperëndim
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
0 m/s - veriperëndim
26 Gusht E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fog Mjegull
17°
1 m/s - jug-juglindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
1 m/s - jug
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
23°
1 m/s - verilindje
20-02
Clear sky I kthjellët
22°
1 m/s - lindje
27 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
17°
0 m/s - jug
08-14
Clear sky I kthjellët
16°
0 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Clear sky I kthjellët
27°
1 m/s - lindje-verilindje
20-02
Clear sky I kthjellët
22°
2 m/s - lindje-juglindje
28 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
1 m/s - jug-juglindje
08-14
Clear sky I kthjellët
17°
1 m/s - jugperëndim
14-20
Fair Pothuajse i kthjellët
27°
0 m/s - veri-veriperëndim
20-02
Fair Pothuajse i kthjellët
23°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
29 Gusht E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Rain Shi
19°
3 mm
2 m/s - jugperëndim
08-14
Light rain showers Reshje të lehta shiu
19°
<1 mm
3 m/s - perëndim-jugperëndim
14-20
Rain Shi
23°
3 mm
2 m/s - perëndim-veriperëndim
20-02
Rain Shi
19°
2 mm
2 m/s - perëndim-jugperëndim
30 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Rain Shi
17°
2 mm
2 m/s - perëndim
08-14
Rain Shi
18°
2 mm
2 m/s - perëndim-jugperëndim
14-20
Heavy rain Shi i madh
21°
5 mm
1 m/s - perëndim-veriperëndim
20-02
Light rain Shi
19°
<1 mm
1 m/s - veriperëndim
31 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
0 m/s - perëndim-veriperëndim
08-14
Cloudy I vrenjtur
17°
1 m/s - juglindje
14-20
Clear sky I kthjellët
23°
4 m/s - lindje-verilindje
20-02
Clear sky I kthjellët
20°
2 m/s - lindje-verilindje
1 Shtator E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
16°
2 m/s - lindje
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
16°
1 m/s - jugperëndim
14-20
Heavy rain showers Me pikla shiu
26°
5 mm
1 m/s - perëndim-veriperëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
19°
2 m/s - perëndim
2 Shtator E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
17°
1 m/s - jugperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
2 m/s - perëndim-jugperëndim

Mynih‎

Mynihu është një qytet në juglindje të Gjermanisë. Ai është dhe kryeqyteti i landit të Bavarisë (gjerm. Bayern). Me rreth 1.3 milion banorë, Mynihu radhitet për nga madhësia e qyteteve gjermane në vendin e tretë pas Berlinit dhe Hamburgut.