Moti në Londër

23 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
22-24
Clear sky I kthjellët
17°
1 m/s - jug-juglindje
24 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
2 m/s - juglindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
2 m/s - lindje-verilindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
26°
3 m/s - lindje-juglindje
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
26°
3 m/s - jug-juglindje
25 Gusht E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
2 m/s - lindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
1 m/s - lindje
12-18
Clear sky I kthjellët
28°
3 m/s - juglindje
18-24
Clear sky I kthjellët
28°
2 m/s - jug-juglindje
26 Gusht E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fair Pothuajse i kthjellët
18°
2 m/s - lindje
06-12
Clear sky I kthjellët
15°
1 m/s - lindje-verilindje
12-18
Clear sky I kthjellët
28°
2 m/s - juglindje
19-01
Clear sky I kthjellët
27°
1 m/s - jug-juglindje
27 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
1 m/s - lindje
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
2 m/s - lindje-verilindje
13-19
Fair Pothuajse i kthjellët
29°
3 m/s - lindje-juglindje
19-01
Fair Pothuajse i kthjellët
25°
4 m/s - lindje
28 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
18°
1 m/s - lindje-verilindje
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
1 m/s - lindje
13-19
Light rain Shi
28°
<1 mm
2 m/s - perëndim-jugperëndim
19-01
Clear sky I kthjellët
22°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
29 Gusht E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
2 m/s - jugperëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
16°
3 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
21°
4 m/s - perëndim
19-01
Clear sky I kthjellët
20°
5 m/s - perëndim
30 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Fair Pothuajse i kthjellët
13°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
13°
3 m/s - jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
4 m/s - perëndim-jugperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
21°
2 m/s - jugperëndim
31 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
1 m/s - jugperëndim
07-13
Fair Pothuajse i kthjellët
13°
2 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Clear sky I kthjellët
21°
4 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Clear sky I kthjellët
20°
3 m/s - jug-jugperëndim
1 Shtator E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
14°
2 m/s - jugperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
21°
3 m/s - veri
19-01
Clear sky I kthjellët
20°
1 m/s - veri-verilindje
2 Shtator E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Clear sky I kthjellët
13°
2 m/s - lindje
07-13
Clear sky I kthjellët
11°
1 m/s - veri-verilindje

Londër

Londra është kryeqyteti i Britanisë së madhe. Londra është një nga qytetet më të zhvilluara në botë dhe gjithashtu vizitohet nga shumë turistë sepse aty ndodhen shumë ndërtesa dhe vënde interesante si: Shtëpia e Parlamentit, Kulla e Londrës, Pallati Mbretëror etj.