Moti në Frankfurt

21 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
23-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
1 m/s - lindje-verilindje
22 Gusht E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
15°
1 m/s - verilindje
06-12
Clear sky I kthjellët
12°
2 m/s - verilindje
12-18
Clear sky I kthjellët
23°
2 m/s - lindje
18-24
Fair Pothuajse i kthjellët
25°
2 m/s - verilindje
23 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fair Pothuajse i kthjellët
16°
2 m/s - veri-verilindje
06-12
Clear sky I kthjellët
13°
2 m/s - verilindje
12-18
Clear sky I kthjellët
24°
2 m/s - lindje-verilindje
18-24
Clear sky I kthjellët
27°
3 m/s - lindje-verilindje
24 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
19°
2 m/s - verilindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
2 m/s - verilindje
12-18
Fair Pothuajse i kthjellët
26°
2 m/s - lindje-verilindje
20-02
Fair Pothuajse i kthjellët
26°
2 m/s - lindje-verilindje
25 Gusht E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
20°
1 m/s - verilindje
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
20°
1 m/s - verilindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
29°
0 m/s - jug
20-02
Clear sky I kthjellët
25°
0 m/s - lindje
26 Gusht E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse i kthjellët
20°
1 m/s - veri-verilindje
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
21°
1 m/s - verilindje
14-20
Rain showers Shi
29°
1 mm
0 m/s - lindje-juglindje
20-02
Clear sky I kthjellët
24°
1 m/s - lindje-verilindje
27 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse i kthjellët
20°
1 m/s - verilindje
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
20°
2 m/s - verilindje
14-20
Fair Pothuajse i kthjellët
29°
1 m/s - lindje-verilindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
26°
1 m/s - lindje
28 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
21°
2 m/s - verilindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
21°
2 m/s - lindje-verilindje
14-20
Cloudy I vrenjtur
30°
1 m/s - jug-jugperëndim
20-02
Fair Pothuajse i kthjellët
26°
1 m/s - perëndim-jugperëndim
29 Gusht E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
2 m/s - jug-jugperëndim
08-14
Rain Shi
21°
4 mm
1 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Heavy rain Shi i madh
24°
7 mm
3 m/s - perëndim-jugperëndim
20-02
Heavy rain showers Me pikla shiu
20°
6 mm
3 m/s - perëndim
30 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
17°
4 m/s - perëndim-veriperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
2 m/s - perëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
21°
3 m/s - veriperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
31 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse i kthjellët
15°
1 m/s - veri-verilindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
1 m/s - verilindje

Frankfurt

Frankfurti mbi Main (gjerm. Frankfurt am Main) (ital. Francoforte sul Meno) është një qytet në jugperëndim të Gjermanisë dhe gjendet në qendër të zonave me të rëndesishme ekonomike të vendit. Ai është qyteti më i madh i landit të Hesenit. Me mbi 660.000 banorë Frankfurti radhitet për nga madhësia e qyteteve gjermane në vendin e pestë pas Berlinit, Hamburgut, Mynihut dhe Këlnit.