Moti në Dortmund

21 Tetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
05-06
Cloudy I vrenjtur
13°
0 m/s - veri-verilindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
0 m/s - perëndim-veriperëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
5 m/s - jug-jugperëndim
18-24
Cloudy I vrenjtur
15°
5 m/s - jug-jugperëndim
22 Tetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
4 m/s - jug-jugperëndim
06-12
Cloudy I vrenjtur
12°
3 m/s - jugperëndim
12-18
Cloudy I vrenjtur
13°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
0 m/s - verilindje
23 Tetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
2 m/s - lindje
06-12
Fair Pothuajse i kthjellët
8°
2 m/s - lindje-verilindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
1 m/s - verilindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
2 m/s - jug-juglindje
24 Tetor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
1 m/s - veri
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
2 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Cloudy I vrenjtur
20°
3 m/s - jug-jugperëndim
20-02
Cloudy I vrenjtur
16°
3 m/s - jug-jugperëndim
25 Tetor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
14°
4 m/s - jugperëndim
08-14
Cloudy I vrenjtur
12°
3 m/s - jugperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
1 m/s - jug-jugperëndim
26 Tetor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
2 m/s - jug-jugperëndim
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
9°
3 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Clear sky I kthjellët
17°
3 m/s - jugperëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
11°
2 m/s - jug
27 Tetor E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-07
Clear sky I kthjellët
10°
2 m/s - jug
07-13
Clear sky I kthjellët
9°
2 m/s - jug
13-19
Clear sky I kthjellët
19°
2 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Clear sky I kthjellët
13°
2 m/s - jug
28 Tetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Clear sky I kthjellët
13°
3 m/s - jug
07-13
Fair Pothuajse i kthjellët
12°
3 m/s - jug
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
3 m/s - jugperëndim
19-01
Light rain Shi
15°
<1 mm
2 m/s - jugperëndim
29 Tetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
9°
2 m/s - jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
2 m/s - jug
30 Tetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
8°
2 m/s - jug
07-13
Cloudy I vrenjtur
8°
3 m/s - jug-juglindje

Dortmund

Dortmundi është një qytet në perëndim të Gjermanisë dhe gjendet në zonën e Ruhrit. Ai është qyteti dhe qendra tregtare e ekonomike më e madhe e Westfalenit dhe i përket landit të Nordrhein-Westfalenit.