Moti në Cyrih

24 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fair Pothuajse i kthjellët
16°
1 m/s - veri-verilindje
06-12
Cloudy I vrenjtur
15°
0 m/s - veri-verilindje
12-18
Clear sky I kthjellët
22°
0 m/s - perëndim-veriperëndim
18-24
Clear sky I kthjellët
25°
0 m/s - jug-juglindje
25 Gusht E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
20°
0 m/s - lindje-juglindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
0 m/s - veri-verilindje
12-18
Clear sky I kthjellët
24°
0 m/s - perëndim
18-24
Clear sky I kthjellët
27°
0 m/s - jugperëndim
26 Gusht E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
20°
0 m/s - jug-juglindje
06-12
Fair Pothuajse i kthjellët
17°
0 m/s - veri-verilindje
12-18
Clear sky I kthjellët
24°
0 m/s - veri-verilindje
20-02
Clear sky I kthjellët
22°
1 m/s - lindje-verilindje
27 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
0 m/s - veri-verilindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
0 m/s - veri
14-20
Cloudy I vrenjtur
27°
1 m/s - veri
20-02
Cloudy I vrenjtur
25°
1 m/s - lindje-juglindje
28 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
20°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
20°
1 m/s - perëndim-jugperëndim
14-20
Cloudy I vrenjtur
26°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
1 m/s - jugperëndim
29 Gusht E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Rain showers Shi
19°
2 mm
1 m/s - jugperëndim
08-14
Heavy rain Shi i madh
19°
5 mm
2 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Heavy rain Shi i madh
22°
6 mm
2 m/s - perëndim-jugperëndim
20-02
Rain Shi
19°
4 mm
1 m/s - jug-jugperëndim
30 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Rain Shi
18°
2 mm
1 m/s - perëndim-jugperëndim
08-14
Light rain Shi
18°
<1 mm
1 m/s - veriperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
1 m/s - lindje-verilindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
20°
1 m/s - lindje-verilindje
31 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
2 m/s - verilindje
08-14
Cloudy I vrenjtur
18°
3 m/s - verilindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
23°
2 m/s - verilindje
20-02
Clear sky I kthjellët
22°
1 m/s - veri
1 Shtator E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
0 m/s - perëndim
08-14
Clear sky I kthjellët
17°
0 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Fair Pothuajse i kthjellët
26°
0 m/s - perëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
23°
0 m/s - juglindje
2 Shtator E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
20°
0 m/s - verilindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
0 m/s - jugperëndim

Cyrih

Zyrihu (gjer: Zürich) është qytet më i madh në Zvicër (banorë 366.145 sipas regjistrimit të popullsisë së vitit 2004 ; hapësira e qytetit 1.091.732 km²) dhe kryeqytet i kantonit të Zürich. Qyteti është qendër tregtare dhe biznesi në Zvicer, dhe llogaritet njëri nga dy qytetet globale (krahas Zhenevës).