Moti në Berlin

23 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
23-24
Clear sky I kthjellët
20°
2 m/s - lindje-juglindje
24 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
19°
2 m/s - lindje-juglindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
1 m/s - lindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
27°
4 m/s - lindje-juglindje
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
27°
5 m/s - lindje
25 Gusht E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
21°
3 m/s - lindje-juglindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
3 m/s - lindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
27°
4 m/s - lindje-juglindje
18-24
Fair Pothuajse i kthjellët
29°
4 m/s - lindje
26 Gusht E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
23°
3 m/s - lindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
20°
2 m/s - lindje
12-18
Cloudy I vrenjtur
29°
3 m/s - lindje-juglindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
25°
1 m/s - jug-jugperëndim
27 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
23°
2 m/s - lindje-juglindje
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
23°
3 m/s - lindje-juglindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
31°
4 m/s - juglindje
20-02
Clear sky I kthjellët
27°
3 m/s - lindje-juglindje
28 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
23°
3 m/s - lindje-juglindje
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
23°
3 m/s - juglindje
14-20
Fair Pothuajse i kthjellët
31°
4 m/s - juglindje
20-02
Clear sky I kthjellët
28°
3 m/s - lindje-juglindje
29 Gusht E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
23°
2 m/s - lindje-juglindje
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
23°
2 m/s - juglindje
14-20
Fair Pothuajse i kthjellët
33°
1 m/s - jug
20-02
Clear sky I kthjellët
29°
1 m/s - juglindje
30 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
23°
1 m/s - perëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
5 m/s - veri-veriperëndim
14-20
Cloudy I vrenjtur
28°
4 m/s - veriperëndim
20-02
Cloudy I vrenjtur
24°
3 m/s - veri
31 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
20°
3 m/s - veri-veriperëndim
08-14
Cloudy I vrenjtur
20°
3 m/s - veri
14-20
Clear sky I kthjellët
27°
3 m/s - verilindje
20-02
Clear sky I kthjellët
25°
2 m/s - lindje
1 Shtator E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
21°
2 m/s - lindje
08-14
Clear sky I kthjellët
21°
3 m/s - juglindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
30°
3 m/s - juglindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
27°
3 m/s - juglindje
2 Shtator E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Rain Shi
22°
1 mm
1 m/s - jug-jugperëndim
08-14
Rain Shi
21°
2 mm
3 m/s - veri-veriperëndim

Berlin

Berlini është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Gjermanisë, si dhe një nga 16 shtetet (land) e saj. Me një popullsi prej rreth 3.7 milion, Berlini është qyteti i dytë më i populluar në Bashkimin Europian dhe zona e shtatë më e populluar urbane në Bashkimin Europian.