Lajme nga Bota

Studim: Ndryshimet klimatike mund t’i bëjnë merimangat më agresive
21Gsh
Studim: Ndryshimet klimatike mund t’i bëjnë merimangat më agresive

Ndryshimet dramatike të klimës do të kenë shumë efekte anësore negative që ne nuk i kem...

Meksika lufton ndotjen e ajrit me pemë artificiale
19Gsh
Meksika lufton ndotjen e ajrit me pemë artificiale

Pemët janë një nga gjërat më të mira që ne kemi për të pastruar ajrin e Tokës, por ato...

Moti sot dhe dy ditët në vijmë në Ulqin
19Gsh
Moti sot dhe dy ditët në vijmë në Ulqin

Moti sot në Ulqin do të jetë i kthjellët dhe me diell, temperaturat parashihen të lëviz...