Moti në Vjenë

28 Shtator E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
18:00
I kthjellët
20°
0
4 m/s - 4.2
21:00
I kthjellët
17°
0
4 m/s - 3.9
00:00
I kthjellët
14°
0
3 m/s - 3.1

Po bëni plane për fundjavë? Ja si do të mbajë moti në Shqipëri

2023-09-28 17:33:27
29 Shtator E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
14°
0
2 m/s - 2.4
12:00
Me diell
26°
0
5 m/s - 4.5
18:00
Pothuajse i kthjellët
18°
0
4 m/s - 3.5
00:00
Pjesërisht me re
14°
0
3 m/s - 3
30 Shtator E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
18°
0
6 m/s - 6.3
12:00
Pothuajse i kthjellët
24°
0.2
7 m/s - 6.7
18:00
Pjesërisht me re
18°
0
5 m/s - 5.1
00:00
Pothuajse i kthjellët
12°
0
3 m/s - 3.2
01 Tetor E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
12°
0
3 m/s - 2.8
12:00
Me diell
22°
0
3 m/s - 3.3
18:00
Pjesërisht me re
17°
0
2 m/s - 2.1
00:00
Pothuajse i kthjellët
13°
0
2 m/s - 1.8
02 Tetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
13°
0
1 m/s - 1.1
12:00
Pjesërisht me re
25°
0
3 m/s - 3.4
18:00
I kthjellët
18°
0
3 m/s - 2.7
00:00
I kthjellët
15°
0
1 m/s - 0.5
03 Tetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
12°
0
1 m/s - 1
12:00
Me diell
24°
0
3 m/s - 2.9
18:00
I kthjellët
19°
0
2 m/s - 1.9
00:00
Shi
19°
2.2
9 m/s - 8.5
04 Tetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
14°
0.1
4 m/s - 3.9
12:00
Pjesërisht me re
17°
0
3 m/s - 3.2
18:00
Pothuajse i kthjellët
14°
0
3 m/s - 3.2
00:00
Pjesërisht me re
11°
0.1
7 m/s - 6.9
05 Tetor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
11°
0.1
6 m/s - 6
12:00
Pjesërisht me re
17°
0
7 m/s - 6.6
18:00
Pothuajse i kthjellët
13°
0
3 m/s - 2.9
00:00
Pjesërisht me re
10°
0
1 m/s - 1.1
06 Tetor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
8°
0
1 m/s - 0.7
12:00
Me diell
16°
0
2 m/s - 2.4
18:00
I kthjellët
10°
0
2 m/s - 2.3
00:00
I kthjellët
8°
0
2 m/s - 1.9
07 Tetor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
7°
0
1 m/s - 0.5
12:00
Me diell
17°
0
2 m/s - 2.4
18:00
I kthjellët
10°
0
3 m/s - 2.6

Vjenë

Viena është kryeqyteti i Austrisë dhe poashtu një shtet federal (gjermanisht Bundesland). Më 2011 Viena kishte mbi 1.700.000 banorë dhe është pra qyteti me popullsinë më të madhe në Austri. Në Vienë e kanë qendrën shumë organizata ndërkombëtare si OPEC, OSBE, ONEA dhe OKB (përkrah New York-ut dhe Gjenevës).