Moti në Londër

04 Dhjetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Shi
5°
3.9
7 m/s - 7.2
09:00
Shi
6°
3
6 m/s - 5.9
12:00
Pjesërisht me re
7°
0.1
4 m/s - 4.4
15:00
Pjesërisht me re
8°
0.2
3 m/s - 3.4
18:00
Pjesërisht me re
6°
0.2
4 m/s - 3.8
21:00
Pjesërisht me re
6°
0.4
4 m/s - 3.5
00:00
Shi
5°
1
4 m/s - 3.7

Bill Gates paralajmëron se bota do të kalojë pragun kritik të temperaturës

2023-12-03 23:25:40
05 Dhjetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
5°
0.1
5 m/s - 4.5
12:00
Pjesërisht me re
6°
0.1
5 m/s - 5.4
18:00
I kthjellët
4°
0
5 m/s - 4.5
00:00
I kthjellët
1°
0
3 m/s - 3
06 Dhjetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Mjegull
-1°
0
2 m/s - 2.1
12:00
Pjesërisht me re
2°
0
1 m/s - 1
18:00
Pjesërisht me shi
1°
0.7
3 m/s - 3.3
00:00
Shi
5°
1
5 m/s - 4.9
07 Dhjetor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
6°
0
5 m/s - 4.5
12:00
Shi
7°
2.4
5 m/s - 5.1
18:00
Shi
7°
1.5
5 m/s - 4.7
00:00
Pjesërisht me re
8°
0
3 m/s - 2.5
08 Dhjetor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
5°
0.4
2 m/s - 1.8
12:00
Shi
6°
1
1 m/s - 0.6
18:00
Pjesërisht me re
7°
0
1 m/s - 1.4
00:00
Pjesërisht me re
5°
0.2
2 m/s - 2.1
09 Dhjetor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
6°
0
4 m/s - 3.6
12:00
Pjesërisht me re
7°
0.1
4 m/s - 3.8
18:00
Pjesërisht me re
5°
0
1 m/s - 1.4
00:00
Pjesërisht me re
3°
0
1 m/s - 1.1
10 Dhjetor E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Shi i madh
4°
5
4 m/s - 3.9
12:00
Pjesërisht me re
6°
0
5 m/s - 5
18:00
Shi
6°
1.9
3 m/s - 2.5
00:00
Shi
7°
1.5
2 m/s - 1.9
11 Dhjetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
6°
0
3 m/s - 3.3
12:00
Pjesërisht me re
9°
0.2
4 m/s - 3.6
18:00
Pjesërisht me re
7°
0
2 m/s - 2.4
00:00
I kthjellët
5°
0
2 m/s - 2.4
12 Dhjetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
6°
0
3 m/s - 2.6
12:00
Pjesërisht me re
11°
0.3
5 m/s - 4.5
18:00
Pjesërisht me shi
9°
0.6
4 m/s - 4.4
00:00
Pjesërisht me re
10°
0
5 m/s - 4.7

Londër

Londra është kryeqyteti i Britanisë së madhe. Londra është një nga qytetet më të zhvilluara në botë dhe gjithashtu vizitohet nga shumë turistë sepse aty ndodhen shumë ndërtesa dhe vënde interesante si: Shtëpia e Parlamentit, Kulla e Londrës, Pallati Mbretëror etj.