Moti në Shtutgart

04 Dhjetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
-5°
0.1
4 m/s - 3.8
09:00
Pjesërisht me re
-3°
0.1
3 m/s - 3.1
12:00
Pjesërisht me re
-1°
0.1
3 m/s - 2.8
15:00
Pjesërisht me re
0°
0.3
3 m/s - 3.1
18:00
Llohë
1°
7.5
4 m/s - 3.8
21:00
heavysleetshowers_night
1°
9.2
4 m/s - 4
00:00
Shi
2°
1.9
5 m/s - 4.5

Bill Gates paralajmëron se bota do të kalojë pragun kritik të temperaturës

2023-12-03 23:25:40
05 Dhjetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
3°
0
5 m/s - 4.7
12:00
Pjesërisht me re
5°
0
6 m/s - 6.3
18:00
Shi
2°
1.6
5 m/s - 5.3
00:00
Pjesërisht me shi
3°
0.9
5 m/s - 5.2
06 Dhjetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me shi
2°
0.9
4 m/s - 3.9
12:00
Shi
4°
1.4
5 m/s - 5
18:00
Pothuajse i kthjellët
1°
0
4 m/s - 3.5
00:00
I kthjellët
0°
0
2 m/s - 1.9
07 Dhjetor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
-3°
0
2 m/s - 2.3
12:00
Pothuajse i kthjellët
0°
0
2 m/s - 2.1
18:00
Pjesërisht me re
-2°
0
2 m/s - 2.2
00:00
Pjesërisht me re
-2°
0
3 m/s - 2.8
08 Dhjetor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
0°
0
3 m/s - 2.6
12:00
Llohë
3°
1.3
1 m/s - 1.2
18:00
Pjesërisht me re
1°
0.2
2 m/s - 1.7
00:00
Pjesërisht me re
2°
0.4
1 m/s - 1.4
09 Dhjetor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
2°
0.2
1 m/s - 1.2
12:00
Pjesërisht me re
5°
0.1
1 m/s - 1.2
18:00
Pjesërisht me re
4°
0.1
1 m/s - 1.1
00:00
Pjesërisht me re
4°
0.1
2 m/s - 2.2
10 Dhjetor E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
3°
0.1
2 m/s - 1.8
12:00
I kthjellët
7°
0
2 m/s - 2
18:00
Pjesërisht me re
1°
0
3 m/s - 2.7
00:00
Shi i madh
5°
5.9
3 m/s - 3.4
11 Dhjetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Shi i madh
6°
8.3
4 m/s - 3.9
12:00
Pjesërisht me re
9°
0.2
4 m/s - 4.4
18:00
Pjesërisht me re
6°
0
4 m/s - 3.9
00:00
Reshje të lehta shiu
4°
0.5
3 m/s - 3.2
12 Dhjetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Shi
6°
1
2 m/s - 2.3
12:00
Pjesërisht me re
9°
0.4
3 m/s - 3.3
18:00
Pjesërisht me re
4°
0
2 m/s - 2.1
00:00
Pjesërisht me re
1°
0
2 m/s - 1.7

Shtutgart

Shtutgarti është kryeqyteti i shtetit gjerman të Baden-Württemberg në Gjermaninë jugperëndimore. Qyteti shtrihet në mes të Pyjeve të Zezë dhe Alpet Swabian në të ashtuquajturën gondolë Stuttgart, e cila përbëhet nga luginat e një numri të lumenjve dhe lumenjve që rrjedhin në lumë Neckar. Qyteti ka rreth 600,000 banorë, dhe është qyteti kryesor për një zonë metropolitane me mbi 3 milionë banorë.