Moti në Romë

04 Dhjetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
4°
0
4 m/s - 3.5
09:00
Pjesërisht me re
8°
0
3 m/s - 2.7
12:00
Pjesërisht me re
12°
0
5 m/s - 5.3
15:00
Pjesërisht me re
12°
0.1
4 m/s - 3.7
18:00
Pjesërisht me re
10°
0.2
4 m/s - 4.2
21:00
Pjesërisht me re
10°
0.2
5 m/s - 4.6
00:00
Pjesërisht me shi
10°
0.9
5 m/s - 4.7

Bill Gates paralajmëron se bota do të kalojë pragun kritik të temperaturës

2023-12-03 23:25:40
05 Dhjetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Shi i madh
10°
5.4
7 m/s - 6.9
12:00
Shi
12°
3.5
4 m/s - 4.4
18:00
Reshje të lehta shiu
8°
0.5
2 m/s - 1.6
00:00
Pjesërisht me re
7°
0
3 m/s - 2.7
06 Dhjetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
4°
0
3 m/s - 3
12:00
Pjesërisht me re
10°
0
3 m/s - 2.5
18:00
Pothuajse i kthjellët
6°
0
2 m/s - 2.3
00:00
I kthjellët
3°
0
2 m/s - 1.8
07 Dhjetor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
1°
0
2 m/s - 2.2
12:00
Pjesërisht me re
10°
0
1 m/s - 1.3
18:00
Pjesërisht me re
6°
0
1 m/s - 0.7
00:00
Pjesërisht me re
5°
0
2 m/s - 2
08 Dhjetor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
9°
0.4
3 m/s - 3.2
12:00
Shi i madh
12°
14.1
6 m/s - 6
18:00
Shi i madh
13°
21.1
8 m/s - 8.3
00:00
Shi
12°
3.3
7 m/s - 6.6
09 Dhjetor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Shi i madh
11°
5.4
7 m/s - 6.8
12:00
Pjesërisht me shi
12°
0.6
2 m/s - 2
18:00
Shi
9°
1.4
2 m/s - 2.3
00:00
Pjesërisht me shi
9°
0.8
4 m/s - 3.8
10 Dhjetor E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
7°
0
4 m/s - 3.9
12:00
I kthjellët
14°
0
6 m/s - 6.2
18:00
Pothuajse i kthjellët
9°
0
4 m/s - 4
00:00
Pjesërisht me re
6°
0
3 m/s - 3.2
11 Dhjetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
4°
0
2 m/s - 2.4
12:00
Pothuajse i kthjellët
13°
0
0 m/s - 0.4
18:00
Pjesërisht me re
9°
0.4
3 m/s - 2.6
00:00
Pjesërisht me re
11°
0.3
2 m/s - 1.6
12 Dhjetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
11°
0.2
2 m/s - 1.5
12:00
Pothuajse i kthjellët
16°
0.1
2 m/s - 2
18:00
I kthjellët
10°
0
2 m/s - 2.1
00:00
Pothuajse i kthjellët
7°
0
2 m/s - 2.2

Romë

Roma është kryeqyteti i Italisë, kryeqyteti i rajonit Lacio dhe kryeqendra e Provincës së Romës. Me mbi 2.900.000 banorë në 1,285.3 km2 (496,3 sq mi), ajo është edhe qyteti më i madh dhe më i populluar i vendit. Qyteti është i vendosur në pjesën qendrore-perëndimore të gadishullit italian, në lumin Tiber.