Moti në Nju Jork

28 Shtator E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
18:00
Pjesërisht me re
19°
0
5 m/s - 5.3
21:00
Pjesërisht me re
18°
0
5 m/s - 5.1
00:00
Pjesërisht me re
17°
0.3
6 m/s - 6

Po bëni plane për fundjavë? Ja si do të mbajë moti në Shqipëri

2023-09-28 17:33:27
29 Shtator E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Shi
15°
1.4
6 m/s - 6.2
12:00
Pjesërisht me shi
15°
0.6
8 m/s - 7.9
18:00
Shi
18°
1.3
8 m/s - 8.2
00:00
Pjesërisht me re
17°
0.1
8 m/s - 7.9
30 Shtator E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
15°
0
8 m/s - 7.8
12:00
Pjesërisht me re
16°
0.2
8 m/s - 8.3
18:00
Pjesërisht me re
19°
0
7 m/s - 6.8
00:00
I kthjellët
16°
0
4 m/s - 4.4
01 Tetor E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
12°
0
3 m/s - 3.1
12:00
I kthjellët
14°
0
5 m/s - 4.9
18:00
I kthjellët
24°
0
3 m/s - 3.2
00:00
I kthjellët
17°
0
3 m/s - 2.8
02 Tetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
14°
0
3 m/s - 2.5
12:00
Me diell
16°
0
4 m/s - 4
18:00
Pothuajse i kthjellët
25°
0
2 m/s - 2.2
00:00
I kthjellët
18°
0
2 m/s - 2.1
03 Tetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
14°
0
2 m/s - 1.9
12:00
Me diell
15°
0
2 m/s - 2.3
18:00
Pothuajse i kthjellët
26°
0
1 m/s - 1.3
00:00
I kthjellët
18°
0
2 m/s - 1.9
04 Tetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
15°
0
2 m/s - 2
12:00
Pjesërisht me re
14°
0
1 m/s - 1
18:00
I kthjellët
26°
0
2 m/s - 2.3
00:00
I kthjellët
17°
0
2 m/s - 1.9
05 Tetor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
16°
0
1 m/s - 0.8
12:00
Pjesërisht me re
14°
0.3
2 m/s - 1.8
18:00
Pothuajse i kthjellët
22°
0
3 m/s - 3.3
00:00
Pjesërisht me re
17°
0
2 m/s - 2.3
06 Tetor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
16°
0
3 m/s - 3
12:00
Pjesërisht me re
17°
0.4
5 m/s - 4.7
18:00
Shi
24°
2.4
6 m/s - 6.3
00:00
Shi
20°
3
4 m/s - 4.2
07 Tetor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
19°
0
1 m/s - 1.3
12:00
Pjesërisht me re
19°
0.4
3 m/s - 2.7
18:00
Pjesërisht me re
22°
0
4 m/s - 4.4

Nju Jork

New York City, shkurt New York (shkurtesa: NYC ose NY), zyrtarisht Qyteti i Nju Jorkut (City of New York) për ta dalluar atë nga shteti i Nju Jorkut, në të cilin bën pjesë, është qyteti më i populluar në Shtetet e Bashkuara dhe qendra e zonës metropolitane të Nju Jorkut, porta krysore për emigracionin e ligjshëm në Shtetet e Bashkuara dhe një nga aglomeratët urbanë më të populluar në botë. Nju Jorku ushtron një ndikim të rëndësishëm në tregëti, financë, media, art, modë, kërkime shkencore, teknologji, arsim dhe argëtim. Në Nju Jork e ka selinë Organizata e Kombeve të Bashkuara, duke e bërë Nju Jorkun një qendër të rëndësishme për diplomacinë ndërkombëtare dhe kryeqytetin kulturor dhe financiar të botës.