Moti në Athinë

28 Shtator E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
18:00
Pjesërisht me re
20°
0.1
3 m/s - 3.1
21:00
Mjegull
18°
0.2
4 m/s - 3.5
00:00
Pjesërisht me re
17°
0.1
3 m/s - 3.3

Po bëni plane për fundjavë? Ja si do të mbajë moti në Shqipëri

2023-09-28 17:33:27
29 Shtator E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
19°
0.5
4 m/s - 4
12:00
Shi
25°
2.1
4 m/s - 3.9
18:00
I kthjellët
20°
0
2 m/s - 2.1
00:00
Pothuajse i kthjellët
16°
0
3 m/s - 2.7
30 Shtator E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Shi
19°
1
3 m/s - 3.1
12:00
Pjesërisht me re
23°
0
5 m/s - 4.5
18:00
Pjesërisht me re
19°
0
5 m/s - 4.6
00:00
I kthjellët
16°
0
3 m/s - 2.9
01 Tetor E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
19°
0
3 m/s - 3.1
12:00
Me diell
26°
0
4 m/s - 3.7
18:00
I kthjellët
18°
0
2 m/s - 1.8
00:00
I kthjellët
15°
0
3 m/s - 2.6
02 Tetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
20°
0.1
2 m/s - 1.6
12:00
Pothuajse i kthjellët
24°
0
4 m/s - 4.2
18:00
I kthjellët
18°
0
2 m/s - 2.3
00:00
I kthjellët
15°
0
2 m/s - 1.9
03 Tetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
19°
0
3 m/s - 2.9
12:00
Me diell
24°
0
5 m/s - 4.7
18:00
I kthjellët
16°
0
2 m/s - 1.6
00:00
I kthjellët
13°
0
2 m/s - 2.2
04 Tetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
16°
0
1 m/s - 1
12:00
Me diell
25°
0
2 m/s - 1.8
18:00
I kthjellët
18°
0
2 m/s - 2
00:00
I kthjellët
19°
0
1 m/s - 1.3
05 Tetor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
19°
0
0 m/s - 0.3
12:00
Me diell
24°
0
3 m/s - 2.5
18:00
Pjesërisht me re
19°
0
2 m/s - 2.2
00:00
Pjesërisht me re
17°
0
5 m/s - 4.8
06 Tetor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
17°
0
2 m/s - 2.2
12:00
Pjesërisht me re
20°
0
4 m/s - 4.3
18:00
I kthjellët
15°
0
1 m/s - 1.1
00:00
I kthjellët
11°
0
2 m/s - 2
07 Tetor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
15°
0
2 m/s - 1.7
12:00
Pothuajse i kthjellët
22°
0
4 m/s - 3.6
18:00
I kthjellët
15°
0
1 m/s - 1

Athinë

Athina është kryeqyteti i Greqisë. E vendosur në Evropën Juglindore, Athina është një qendër të fuqishme ekonomike, kulturore dhe administrative të vendit. Ajo mori emrin e vet nga perëndesha Athena që ishte perëndesha e luftës. Athina sot është një qytet modern dhe i famshëm, si në antikitet ishte një qytet-shtet i fuqishëm dhe një qendër e madhe e kulturës, është një qytet historik në Evropë. Ajo është e njohur në mbarë botën për monumentet e saj historike që kanë mbijetuar, edhe pse pjesërisht, me shekuj.