Moti në Antalya

28 Shtator E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
18:00
Pothuajse i kthjellët
23°
0
5 m/s - 5.2
21:00
Pothuajse i kthjellët
24°
0
4 m/s - 4.4
00:00
I kthjellët
22°
0
5 m/s - 4.6

Kambanë alarmi: Ja sa kanë humbur akull akullnajat e Zvicrës në dy vite

2023-09-28 15:17:40
29 Shtator E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
24°
0
3 m/s - 2.8
12:00
Pothuajse i kthjellët
28°
0
6 m/s - 5.7
18:00
Pothuajse i kthjellët
24°
0
4 m/s - 3.7
00:00
Mjegull
20°
0
2 m/s - 2.2
30 Shtator E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
24°
0.4
2 m/s - 2.4
12:00
Pothuajse i kthjellët
27°
0.2
3 m/s - 3
18:00
Pothuajse i kthjellët
23°
0
2 m/s - 1.7
00:00
I kthjellët
20°
0
2 m/s - 2.4
01 Tetor E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Shi
23°
1.3
2 m/s - 2.2
12:00
Shi
25°
2.4
4 m/s - 4.2
18:00
Pjesërisht me re
20°
0
0 m/s - 0.4
00:00
Pjesërisht me re
18°
0
2 m/s - 1.8
02 Tetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Reshje të lehta shiu
23°
0.5
3 m/s - 2.7
12:00
Shi
27°
1
4 m/s - 3.5
18:00
Shi
22°
1.7
1 m/s - 1.4
00:00
Pothuajse i kthjellët
19°
0
3 m/s - 2.6
03 Tetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Shi
22°
1.6
2 m/s - 2.3
12:00
Pjesërisht me re
24°
0.2
4 m/s - 3.8
18:00
Pjesërisht me re
22°
0
1 m/s - 1
00:00
Pjesërisht me re
19°
0
1 m/s - 1
04 Tetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Reshje të lehta shiu
21°
0.5
0 m/s - 0.2
12:00
Shi
24°
8.9
3 m/s - 3.3
18:00
Pjesërisht me re
20°
0.4
1 m/s - 1
00:00
Pjesërisht me re
19°
0
1 m/s - 1.3
05 Tetor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
21°
0
2 m/s - 2.2
12:00
Pothuajse i kthjellët
26°
0
3 m/s - 3.3
18:00
I kthjellët
22°
0
1 m/s - 0.9
00:00
Pjesërisht me re
19°
0
2 m/s - 1.8
06 Tetor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
22°
0.1
1 m/s - 0.7
12:00
Shi
26°
1.4
2 m/s - 2.2
18:00
I kthjellët
20°
0
2 m/s - 2.4
00:00
Pothuajse i kthjellët
20°
0
6 m/s - 5.6
07 Tetor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
20°
0
6 m/s - 5.9
12:00
Pothuajse i kthjellët
27°
0
3 m/s - 2.5
18:00
I kthjellët
21°
0
4 m/s - 4.2

Antalya

Antalya ka verë të nxehtë dhe të thatë dhe dimër të butë dhe me shi. Rreth 300 ditë të vitit është me diell. Temperatura mesatare e detit është midis 16 °C në dimër dhe 27 °C në verë. Temperatura e lartë e regjistruar ka arritur në 45 °C në korrik, ndërsa më e ulëta u regjistrua në shkurt me −4 °C.