Moti në Milano

20 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
15-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
2 m/s - jugperëndim
21 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Rain Shi
5°
1 mm
2 m/s - veriperëndim
06-12
Rain showers Shi
7°
1 mm
1 m/s - juglindje
12-18
Rain showers Shi
11°
1 mm
2 m/s - lindje
18-24
Cloudy I vrenjtur
10°
<1 mm
1 m/s - verilindje
22 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Rain Shi
9°
1 mm
3 m/s - lindje
06-12
Rain Shi
8°
2 mm
3 m/s - lindje-juglindje
12-18
Rain Shi
10°
1 mm
4 m/s - lindje-juglindje
18-24
Rain Shi
9°
1 mm
2 m/s - lindje
23 Nëntor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Heavy rain Shi i madh
9°
8 mm
4 m/s - lindje
07-13
Rain Shi
10°
2 mm
7 m/s - lindje
13-19
Light rain Shi
12°
<1 mm
6 m/s - lindje
19-01
Rain Shi
12°
3 mm
4 m/s - lindje
24 Nëntor E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
2 m/s - veri-veriperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
1 m/s - veriperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
1 m/s - perëndim-jugperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
2 m/s - jug-jugperëndim
25 Nëntor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
8°
1 m/s - veri
07-13
Cloudy I vrenjtur
9°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
1 m/s - perëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
<1 mm
0 m/s - veri
26 Nëntor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
9°
<1 mm
1 m/s - verilindje
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
0 m/s - veri-verilindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
0 m/s - perëndim
19-01
Cloudy I vrenjtur
11°
0 m/s - veri-veriperëndim
27 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Light rain Shi
9°
<1 mm
1 m/s - veri-verilindje
07-13
Rain Shi
9°
2 mm
0 m/s - veri-verilindje
13-19
Rain Shi
10°
4 mm
0 m/s - lindje-juglindje
19-01
Rain Shi
10°
3 mm
1 m/s - verilindje
28 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Rain Shi
10°
3 mm
0 m/s - verilindje
07-13
Rain Shi
10°
1 mm
0 m/s - lindje-juglindje
13-19
Rain Shi
12°
4 mm
1 m/s - lindje
19-01
Light rain Shi
12°
<1 mm
1 m/s - lindje
29 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Rain Shi
13°
1 mm
2 m/s - lindje
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
2 m/s - perëndim
13-19
Fair Pothuajse i kthjellët
14°
2 m/s - perëndim-jugperëndim

Milano

Milano është qyteti i dytë më i madh i Italisë, kryeqyteti i Provincës së Milanos dhe rajonit të Lombardisë në Italinë Veriore. Milano ka rreth 1,3 milion banorë, provinca e Milanos ka rreth 3,1 milion banorë dhe zona metropolitane jetojnë rreth 7 milion banorë.