Moti në Londër

8 Prill E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
1 m/s - lindje-verilindje
06-12
Fair Pothuajse i kthjellët
7°
1 m/s - verilindje
12-18
Fair Pothuajse i kthjellët
18°
<1 mm
1 m/s - lindje-verilindje
18-24
Light rain showers Reshje të lehta shiu
19°
<1 mm
2 m/s - juglindje
9 Prill E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
1 m/s - lindje
06-12
Fair Pothuajse i kthjellët
7°
1 m/s - lindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
2 m/s - lindje
18-24
Fair Pothuajse i kthjellët
17°
4 m/s - lindje
10 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fair Pothuajse i kthjellët
9°
3 m/s - lindje-verilindje
06-12
Clear sky I kthjellët
8°
2 m/s - lindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
21°
2 m/s - juglindje
19-01
Fair Pothuajse i kthjellët
18°
2 m/s - juglindje
11 Prill E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Fair Pothuajse i kthjellët
10°
2 m/s - lindje-juglindje
07-13
Fair Pothuajse i kthjellët
12°
2 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
4 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Cloudy I vrenjtur
18°
<1 mm
2 m/s - jug-jugperëndim
12 Prill E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
<1 mm
2 m/s - jugperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
<1 mm
2 m/s - jugperëndim
13-19
Cloudy I vrenjtur
16°
<1 mm
2 m/s - perëndim-jugperëndim
19-01
Rain Shi
14°
3 mm
2 m/s - jug-jugperëndim
13 Prill E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Rain Shi
12°
4 mm
2 m/s - veri
07-13
Light rain Shi
9°
<1 mm
6 m/s - verilindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
8 m/s - verilindje
19-01
Clear sky I kthjellët
9°
6 m/s - verilindje
14 Prill E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Clear sky I kthjellët
5°
4 m/s - verilindje
07-13
Clear sky I kthjellët
4°
4 m/s - lindje-verilindje
13-19
Clear sky I kthjellët
12°
6 m/s - lindje
19-01
Clear sky I kthjellët
9°
5 m/s - lindje-verilindje
15 Prill E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Clear sky I kthjellët
6°
3 m/s - lindje-verilindje
07-13
Clear sky I kthjellët
6°
4 m/s - lindje
13-19
Light rain showers Reshje të lehta shiu
16°
<1 mm
5 m/s - lindje
19-01
Light rain showers Reshje të lehta shiu
14°
<1 mm
3 m/s - jug-juglindje
16 Prill E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
3 m/s - jug-jugperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
6 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Cloudy I vrenjtur
16°
6 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
4 m/s - jug
17 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
15°
5 m/s - jug

Londër

Londra është kryeqyteti i Britanisë së madhe. Londra është një nga qytetet më të zhvilluara në botë dhe gjithashtu vizitohet nga shumë turistë sepse aty ndodhen shumë ndërtesa dhe vënde interesante si: Shtëpia e Parlamentit, Kulla e Londrës, Pallati Mbretëror etj.